Header-wide-en

News

News | Wroclaw meetup#3 Robotics-digital disruption in the world 16 maj start 17:30

Cover_fb-event

 

Robotics - digital disruption in the real world

 

Projekt Startup: Wroclaw Meetup rozkręcił się na dobre. Trzecie spotkanie odbędzie się 16 maja 2017 na Politechnice Wrocławskiej, start o 17:30.

Tematem przewodnim spotkania będzie robotyka i automatyzacja, których przejawy są coraz bardziej widoczne w naszym codziennym życiu, a jeszcze kilka lat temu były to tematy z filmów sci-fi.

O praktycznych zastosowaniach robotyki w skali globalnej zarówno w produkcji jak i procesach biznesowych opowiedzą przedstawiciele międzynarodowych firm - EY Global Delivery Services Polandoraz FANUC Polska Sp. z o.o.

 

Świeże rozwiązania dla dojrzałego biznesu

 

Startup: Wroclaw Meetup to również okazja do zaprezentowania produktów i innowacji przez polskie, a przede wszystkim wrocławskie startupy i firmy technologiczne.

Tym razem czekają nas cztery inspirujące wystąpienia startupow z wrocławskiego podwórka: Blebox, Sky Tronic, Orchid i Scanway.

Więcej o firmach i prelegentach dowiecie się śledząc nasz profil facebook: https://www.facebook.com/smartcitywroc/?fref=ts

Nieodłączną częścią naszych wydarzeń jest networking, gdzie każdy z każdym będzie mógł wymienić swoje doświadczenia, zdobyć nową wiedzę i pozyskać kontakty, które być może zaowocują współpracą i sukcesem.

 

Pasja + biznes = sukces

 

Nawet najbardziej kreatywny zespół potrzebuje inspiracji do tworzenia kolejnych produktów i rozwiązań dla swoich potencjalnych klientów. Spotkania w ramach projektu Startup: Wroclaw meetup są świetną okazją, aby nawiązać relacje z przedsiębiorcami i potencjalnymi inwestorami, wymienić doświadczenia oraz zebrać informacje dotyczące interesującej nas branży. Ich cel zakłada integrację środowiska startupowego z przedstawicielami dużego biznesu.

 

Organizatorem spotkania jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej wraz ze swoimi partnerami: EY Global Delivery Services Poland, FANUC Polska Sp. z o.o. i Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr.

Patronem strategicznym cyklu wydarzeń jest firma Probuild tworząca nowoczesny kampus biurowy Pin Park we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 33  (www.pin-park.pl), w samym centrum zachodniej osi biznesu. Pierwszy etap, którego realizacja zakończy się w IV kwartale 2018 roku, zaoferuje niemal 17.000 mkw wysokiej jakości powierzchni biurowej.

 

Gdzie? Politechnika Wrocławska, sala 007, budynek D-21

Kiedy? 16.05.2017r, godzina 17:30

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Obowiązuje bezpłatna rejestracja na stronie: https://startupmeetuptrzeci.evenea.pl/

Bądź na bieżąco, śledź nasz profil na Facebooku Smart City Wrocław https://www.facebook.com/smartcitywroc

 

Maksimum treści skondensowanej w fascynujących prezentacjach - to coś co określa Startup: Wroclaw meetup. Po części oficjalnej zapraszamy wszystkich uczestników na networking przy poczęstunku i napojach, a następnie na afterparty w pubie Przekręt na ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1.

 

Prelegenci:

 

FANUC (Factory Automation Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot. Jako niekwestionowany pionier  w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych (CNC), wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza nowe trendy w rozwoju technologii. Rozległa sieć FANUC na całym świecie zapewnia użytkownikom wsparcie w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej, logistyki oraz obsługi klienta. Klienci oraz partnerzy firmy w każdym kraju zawsze mają do dyspozycji osoby kontaktowe mówiące w ich języku. Obecnie FANUC zatrudnia globalnie ok. 6500 pracowników. W Polsce FANUC istnieje od 2007 r., zatrudnia obecnie ponad 44 pracowników.

 

EY Global Delivery Services Polandto globalna organizacja posiadająca swoje oddziały w 5 krajach. Firma zajmuje się obsługą klientów wewnętrznych, którymi są klienci sieci EY – światowego lidera w zakresie doradztwa i audytu - zlokalizowane w ponad 150 krajach na całym świecie. Usługi świadczy również dla klientów zewnętrznych, którymi są międzynarodowe koncerny. EY GDS Poland zostało otwarte we Wrocławiu w 2011, a w Warszawie w 2016 roku. Obecnie posiada 3 biura, w których zatrudnia ponad 800 specjalistów. Dla swoich klientów świadczy usługi w obszarach IT, finansów, zarzadzania projektami, zarzadzania wiedzą oraz strategicznego wsparcia klienta.  

 

Scanwayto lider w systemach pomiarowych szytych na miarę. Główne kompetencje to układy bazujące na technologiach wizyjnych i laserowych dla zastosowań przemysłowych i naukowych. Firma integruje i wspiera integratorów w całym cyklu wdrożeniowym, od pomysłu po uruchomienie i serwis. Scanway sp. z o.o. specjalizuje się w usługach inżynierskich takich jak systemy pomiarowe oraz wizyjne dla przemysłu kosmicznego i lotniczego, skanowanie 3D, systemy laserowe, stanowiska obróbki, projektowanie CAD i usługi integratorskie.

 

Blebox.euto marka wysokiej jakości produktów i technologii powiązanych z automatyką domową. Została stworzona w 2013 roku, przez 3 lata ze start-upu Blebox.eu stał się międzynarodowym przedsiębiorstwem dostarczającym innowacyjne produkty do ponad 20 krajów świata. Oferuje kompletne rozwiązania zarówno dla użytkowników, jak i producentów, dostarcza produkty wedle koncepcji Internet of Things zarówno dla kreacji smart home, jak i smart city.

 

Sky Tronicto młoda i dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna typu “spin-off” działająca w branży lotniczej zawiązana przez absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Sky Tronic oferuje wysokiej klasy bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o nowe technologie sterowania i stabilizacji lotu, do zastosowań specjalnych (misje rozpoznawczo-obserwacyjne, ratownicze, inspekcyjne, zagrożenia kryzysowego).  Współpracuje z uczelniami, jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi dystrybucją i wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

 

Orchid to firmautworzona przez absolwentów Politechniki Wrocławskiej, którzy już podczas studiów realizowali różnego rodzaju projektu konstrukcyjno-inżynierskie z branży motoryzacyjnej, robotyki, elektroniki i programowania. Założyciele firmy są autorami min. Pierwszego Polskiego Pojazdu Autonomicznego, serii motocykli elektrycznych LEM, wielu funkcjonalnych robotów, czy też bolidów wyścigowych – często nagradzanych na międzynarodowych konkursach i wystawach. Duże doświadczenie w modelowaniu, konstruowaniu i doborze technik wytwarzania zarówno konwencjonalnych jak i nowoczesnych pozwoliło utworzyć przedsiębiorstwo współpracujące z największymi koncernami z pokrewnych nam branż. Orchid współpracuje z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr.

 

Partnerami wydarzenia są Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości orazCentrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczościto jednostka działająca na Politechnice Wrocławskiej. Został powołany w 2006 r. i od tego czasu aktywnie wspiera aktywność gospodarczą studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uczelni Wyższych.  W ramach jej działalności mieści się również przeciwdziałanie bezrobociu, a także komercjalizacja dóbr materialnych i intelektualnych.

Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznejjest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną prowadzącą działalność naukową, badawczą, szkoleniową i usługową. Centrum podlega Prorektorowi ds. Współpracy z Gospodarką i Informatyzacji.

 

Program wydarzenia:

17:00 Rejestracja

17:30 Oficjalne otwarcie

17:40  Lander Ketelaars Service Line Automation Manager, EY GDS Poland

“Robotic Process Automation - the story behind the hype”

18:10 Mateusz Amroziński, New Projects Specialist, FANUC Polska

            “roboTECHNOLOGIES - a blue ocean of new manufacturing opportunities”

18:40 Q&A

18:50 Marcin Purzycki Blebox, Michał Lower and Bogusław Szlachetko Sky Tronic,

Zbigniew Zelezny Orchid Sp z o.o., Jedrzej Kowalewski Scanway

19:30 Networking

20:30 Afterparty w pubie Przekręt (ul. Curie-Skłodowskiej 1)

Pytania dotyczące konferencji można kierować na adres: magdalena.wypych@araw.pl


Login


AIP registration
      1. Fill in form online.
      2. Print it
      3. Deliver to AIP
Logo

Search


Facebook

Contact

Wroclaw University of Technology, Academic Entrepreneurship Incubator

Address

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl