Header-left
Header-right

Festiwal/Konkurs

Festiwal/Konkurs | VI Festiwal Przedsiębiorczości Akademickiej - relacje

Tile-100

2 czerwca  b.r  po raz szósty  odbyło  się ważne wydarzenie na Politechnice Wrocławskiej,  podczas którego spotykają się 2 światybiznesu i nauki, a m in.

          VI Festiwal  Przedsiębiorczości  Akademickiej.

 

 Otwarcie Festiwalu rozpoczęło się  uroczystym przywitaniem uczestników oraz ogłoszeniem wyników  Ogólnopolskiego Konkursu Przedsiębiorczości Akademickiej.

Celem konkursu było wyróżnienie i promocja najlepszych przedsiębiorców i firm akademickich oraz osób wspierających rozwój przedsiębiorczości studenckiej

 

Zwycięzcy zostali wyłonieni w 3 kategoriach.

 

W kategoriiFirma akademicka” statuetkę i tytuł „Akademicki Lider Biznesu”przyznano firmie AIP  Politechniki Wrocławskiej  „TK Games”.

Firma specjalizuje się w tworzeniu interaktywnego oprogramowania noszącego znamiona rozrywkowo-edukacyjnego.

Firma wygrała w konkursie na stworzenie gry promującej Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016, stworzenie oficjalnej gry promującej miasto dostępnej za darmo na platformach Google Play i Apple Store.

Innowacyjna działalność przedsiębiorstwa polega na tworzeniu aplikacji
w najnowszych technologiach (wirtualna rzeczywistość, poszerzona rzeczywistość), oferowaniu rozwiązań wieloplatformowych (Android, Windows, iOS, Linux), rozliczaniu się z partnerami biznesowymi poprzez model oparty o wspólny sukces, rozliczaniu się z pracownikami poprzez innowacyjny system wynagrodzeń oparty
 o grywalizację i autorski algorytm punktowo-zadaniowy zwiększający motywację
 i podnoszący poziom uczciwości w firmie.

 

W kategoriiFirma akademicka”, statuetkę i tytuł „Akademicki Lider Biznesu” przyznano również firmie AIP Politechniki Wrocławskiej„Red Dragon Media Sp. z o.o.”

Firma zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem nowoczesnych serwisów internetowych opartych o najnowsze trendy technologiczne, projektowaniem znaków graficznych, logotypów, kompletnym brandingiem dla małych i średnich firm, pisaniem aplikacji internetowych.

Firma działa na rynkach zagranicznych (austriackim i niemieckim), posiada w pełni zautomatyzowany system zarządzania zleceniami, od momentu wyceny po kreację
i wdrożenie serwisów internetowych; posiada również wewnętrzny system raportowania i monitorowania czasu pracy i procesów zachodzących wewnątrz firmy.

 

 Za  Produkt Innowacyjny statuetkę i tytuł Akademicki Lider Innowacji przyznano firmie AIP Politechniki Wrocławskiej „360Degrees Sp. z o.o.”

Firma zajmuje się opracowywaniem dedykowanych rozwiązań dla profesjonalnych zastosowań łączących w sobie elementy elektroniki i informatyki. Firma zajmuje się także produkcją i dystrybucją rozwiązań dotyczących innowacyjnego przechowywani i eksponowania multimediówpłyt CD, DVD, BlueRay, itp. oraz wystroju wnętrz. W podstawowej linii produktów znajdują się dwa opatentowane przez firmę rozwiązaniatablice muzyczne Music Boards oraz wkładki magnetyczne Fresh Display. Dla branży dekoratorskiej spółka oferuje designerskie panele ozdobne, które można pokryć dowolną grafiką z podświetleniem RGB od spodu. Jest to rozwiązanie modułowe, dzięki czemu można łączyć wiele pojedynczych paneli tworząc duże matryce, jak również określić ich kształty. Ostatnia grupa produktów dotyczy ekspozycji nowych towarów innych producentów, firma oferuje systemy ekspozycyjneoparte o technologie magnetycznestandy, wykorzystujące również podświetlenie LED.

Jako działalność dodatkową firma oferuje wykonywanie analiz systemowych dla projektowanych systemów informatycznych oraz audyty techniczne dla rozwiązań
z zakresu mikroelektroniki.

 

 W kategorii „Osoba wspierająca rozwój przedsiębiorczości akademickiej”, statuetkę przyznano Fundacji Manus.

Fundacja MANUS działająca na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej, prowadzi bardzo rozległą działalność, dba o rozwój i karierę studentów oraz absolwentów, a także wspiera działalność naukową i szeroko pojętą kulturę studencką. 

 

Laureaci zostali nagrodzeni prestiżowy statuetkami „ Fortuna  z rogiem obfitości '', pamiątkowymi dyplomami   oraz cennymi nagrodami rzeczowymi   w postaci iPadów.

 

              Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Tegoroczna edycja  była wypełniona  interesującymi prelekcjami   o motywacjach we własnym biznesie oraz o  zarzadzaniu innowacjami w przedsiębiorstwach. Także  w roli prelegentów  byli nasi ambitni przedsiębiorcy, którzy opowiadali  jak przekształcić  pasje w dochodowy biznes i jak poradzili sobie z porażkami  i rozwinęli skrzydła. Gościliśmy również  analityków finansowych, którzy opowiadali jak zdobyć  środki na założenie działalności  gospodarczej  w ramach tegorocznego rządowego  programu „Wsparcie w Starcie.”

 

VI FPA  stworzył okazje do nawiązania cennych kontaktów dla ludzi, którzy myślą o własnym biznesie, start-upów jak i działających już na rynku j firm. Bo niewątpliwie mocnym źródłem motywacji były występy  sukcesywnie działających na rynku polskim  jak i zagranicznym  firm AIP  Politechniki Wrocławskiej  oparte na własnym doświadczeniu.

 

Dla wszystkich uczestników  dostępne były ulotki, materiały informacyjne, no i oczywiście nie mogło się obejść  bez  upominków!

 

Zwieńczeniem części  merytorycznej   było grillowanie na tarasie przy przyjemnej muzyce zespołu Breslaux!

 

                    Pogoda i  dobre humory dopisywały wszystkim!

 

Mamy nadziej  ze podczas  VI FPA  uczestnicy  zaczerpnęli  inspiracje do wyznaczenia sobie nowych życiowych oraz biznesowych planów!

 

                                          Za rok kolejna edycja!


galeria


13 2 6 12 14 15 10 Festiwal (3) 10


Logowanie


Rejestracja do AIP
      1. Wypełnij formularz online.
      2. Wydrukuj go
      3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl