Header-wide-en

News

News | Ruszył nabór wniosków do Funduszu Akcelerator Innowacji.

Tile-100

FUNDUSZ AKCELERATOR Innowacji  jest  funduszem kapitału zalążkowego, inwestującym środki finansowe w innowacyjne pomysły biznesowe we wczesnych etapach ich rozwoju.

 

Fundusz skierowany jest do przedsiębiorców i pomysłodawców poszukujących nowoczesnych źródeł pozyskania kapitału na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Fundusz dokonuje inwestycji poprzez objęcie udziałów przez ARR „ARLEG” S.A.  w nowej spółce (poniżej 50%) powołanej wraz z Pomysłodawcą. 

O wsparcie Funduszu mogą się ubiegać zarówno osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej jak i przedsiębiorcy posiadający  Innowacyjny Pomysł, który będą mogli zrealizować dzięki inwestycji Funduszu  w utworzoną w tym celu spółkę kapitałową.

 

Ze wsparcia Funduszu wykluczone będą pomysły lub rozwiązania, które dotyczą sektora e-usług i/lub działalności świadczonej w ramach serwisów internetowych.

 

Jak to działa w praktyce?

Najciekawsze innowacyjne pomysły zgłoszone do ARR „ARLEG” S.A. i pozytywnie ocenione, zostaną objęte preinkubacją,  która ma na celu zbadanie innowacyjnego rozwiązania pod kątem możliwości jego komercjalizacji i zasadności utworzenia przez ARR „ARLEG” S.A.  z Pomysłodawcą  spółki kapitałowej.

Pomysły o najlepszym potencjale ekonomicznym i rynkowym, które z sukcesem zakończą proces preinkubacji,   mogą liczyć na zasilenie kapitałowe do kwoty 150 000 euro poprzez utworzenie spółki z ARR „ARLEG” S.A. na bazie preinkubowanych koncepcji biznesowych.

Trwa nabór wniosków do Funduszu  do 31 sierpnia br. Szczegóły naboru i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie http://arleg.eu/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-do-funduszu-akcelerator-innowacji/


Login


AIP registration
      1. Fill in form online.
      2. Print it
      3. Deliver to AIP
Logo

Search


Facebook

Contact

Wroclaw University of Technology, Academic Entrepreneurship Incubator

Address

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl